Τον Αντιπεριφερειάρχη Γρεβενών Ιωάννη Τσακνάκη επισκέφθηκε στην Π.Ε. Γρεβενών την Παρασκευή 23 Φεβρουαρίου 2024 ο Γενικός Επιθεωρητής Βορείου Ελλάδος Πυροσβεστικού Σώματος, Αντιστράτηγος Ευάγγελος Φαλάρας, ο Συντονιστής Ηπείρου Δυτικής Μακεδονίας, Υποστράτηγος Π.Σ. Χριστόφορος Μπόκας, καθώς και ο νέος Διοικητής της Περιφερειακής Πυροσβεστικής Υπηρεσίας Δυτικής Μακεδονίας, Αρχιπύραρχος Νικόλαος Μητσιογιάννης, με την παρουσία του Διευθυντή Γρεβενών Πύραρχου Χρήστου Θεοδωρίδη.
![](https://cosmomag.gr/wp-content/uploads/2024/02/ΑΝΤΙΣΤΡΑΤΗΓΟΣ-ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ-ΦΑΛΑΡΑΣ-1.jpg)
Κατά τη διάρκεια της εθιμοτυπικής συνάντησης συζητήθηκαν διάφορα θέματα κοινού ενδιαφέροντος, ενώ επισημάνθηκε η άριστη συνεργασία που υπάρχει μεταξύ της Αντιπεριφέρειας και του Πυροσβεστικού Σώματος, τόσο σε θέματα πολιτικής προστασίας όσο και της αντιμετώπισης εκτάκτων αναγκών.