Ενημερωτική συνάντηση πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Τρίτης 28 Φεβρουαρίου στη Σιάτιστα Βοΐου, στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Συμβουλίου , με πρωτοβουλία του Βουλευτή Νομού Κοζάνης Γιώργου Αμανατίδη με σκοπό να ενημερωθούν οι αγρότες της περιοχής , γεωργοί και κτηνοτρόφοι, για τη νέα Κοινή Αγροτική Πολιτική, για τις ευκαιρίες που τους δίνει, τους περιορισμούς που έχει, για τις υποχρεώσεις που συνεπάγεται η εφαρμογή της, έτσι ώστε οι ενδιαφερόμενοι αγρότες να είναι όσο το δυνατόν καλύτερα πληροφορημένοι και να αξιοποιήσουν τα κίνητρα που τους δίνει η νέα ΚΑΠ με τον καλύτερο δυνατό τρόπο.
![](https://cosmomag.gr/wp-content/uploads/2023/03/20230228_200229-1.jpg)
![](https://cosmomag.gr/wp-content/uploads/2023/03/20230228_200654-1.jpg)
![](https://cosmomag.gr/wp-content/uploads/2023/03/20230228_200423-1.jpg)
![](https://cosmomag.gr/wp-content/uploads/2023/03/20230228_200318-1.jpg)
![](https://cosmomag.gr/wp-content/uploads/2023/03/20230228_200418-1.jpg)