Την Πέμπτη 6 Απριλίου 2023 ο υποψήφιος βουλευτής με το ΣΥΡΙΖΑ – ΠΣ Κώστας Πασσαλίδης παρευρέθηκε στη διαμαρτυρία των κατοίκων της Κοινότητας Καλαμιάς στο Δημαρχείο Κοζάνης για την εγκατάσταση φωτοβολταϊκών στην κοινότητα τους. Η άναρχη εγκατάσταση φωτοβολταϊκών και ανεμογεννητριών χωρίς χωροταξικό σχέδιο, χωρίς τον διάλογο με τις τοπικές κοινωνίες μόνο μεγάλα προβλήματα δημιουργεί και διαταράσσει την κοινωνική συνοχή.
![](https://cosmomag.gr/wp-content/uploads/2023/04/Passalidis_Deltio_Typou_06_4_2023-03-1-768x1024.jpg)
![](https://cosmomag.gr/wp-content/uploads/2023/04/Passalidis_Deltio_Typou_06_4_2023-01-1-768x1024.jpg)